در باره ما

دبستان غیر دولتی عرفان در سال 1381توسط اقای عیسی تیلکی دبیر اموزش وپرورش ناحیه دو ساری با سابقه پانزده سال مدیریتی در فضای به مساحت 850متر در دو طبقه مساحت کل کلاس ها 360 متر مربع می باشد که  در خیابان وصال شیراری جنب دانشگاه ازاد سماتاسیس شد این دبستان با نگاه پرورش وتربیت فرزندان صالح وپاک و پرورش استعدادهای دانش اموزان رااندازی شد دارای ااکلاس هوشمند وامکانات وتجهیزات اموزشی بروز می باشد

آیا تعیین تکلیف برای دانش آموزان حتما لازم است؟چرا؟

توانا بود هر که تمرین کند

آیا تعیین تکلیف برای دانش آموزان حتما لازم است؟ چرا؟

اگر به تکلیف به عنوان سیستم نگاه کنیم ، سیستم یعنی اجزایی که دست به دست هم می دهند تا به یک هدف رهنمون شوند، به ضرورت انجام تکلیف می رسیم. از طرف دیگر  باید بدانیم تکلیف چه فایده ای برای دانش آموز، اولیا، مدرسه و معلم دارد. شعار معروفی است که می گوید : می شنوم فراموش می کنم ، می بینم به خاطر می سپارم ، و عمل می کنم، یاد می گیرم. پس باید فراگیر تمرین کند تا یاد بگیرد.

فایده تکلیف برای اولیا آن است که آن ها را مجبور می کند ، حداقل 30 دقیقه کنار کودک خود بنشینند، برای او وقت صرف کنند و از نظر عاطفی نیاز کودک را برطرف کنند.

کودکان تا 12 سالگی به لمس کردن نیاز دارند. این کنار کودک نشستن و نوازش کردن باعث رشد عاطفی کودک می شود و در واقع بهانه ای مبارک است. خیلی وقت ها می بینیم فرزند درس را بلد است ، اما از مادر می خواهد درس را از او بپرسد. او دنبال بهانه ای  برای جلب توجه مادر نسبت به خودش است.نیاز علمی ندارد، بلکه نیازعاطفی دارد و می خواهد به مادرش بگوید ، من فرزند تو هستم و نیاز به مادری تو دارم.

تکلیف برای مدرسه و معلم ، در حکم روابط عمومی است . اگر بخواهیم بسنجیم که معلمی خوب عمل می کند یا نه ، کافی است به تکالیفی که می دهد و بررسی آن تکالیف بپردازیم . از طرف دیگر ، تکلیف یک عامل تعامل بین معلم و دانش آموز است.

انجام تکالیف شب وظیفه شناسی را در کودک تقویت می کند و او را مسئول بار می آورد.

فایده تکلیف برای جامعه ، داشتن افرادی وظیفه شناس در آینده است. فردی که درکودکی و در دوره ی مدرسه ، تکلیف خود را انجام داده است،در زیر ساختار مغزش ، بدون آن که آگاه باشد 12 سال وظیفه شناسی را تکرار کرده است. پس در جامعه ، هر شغلی را برعهده بگیرد، وظیفه شناس خواهد بود و کارش را بدون تخلف انجام خواهد داد .

تکلیف شب یا بهتر بگوییم تکلیف منزل ، به منزله ی پنجره ای است که از طریق آن  والدین زندگی روزمره ی تحصیلی و علمی فرزندانشان را در مدرسه تماشا می کنند. در حقیقت تکلیف ، عامل تشکیل مثلث مجازی شاگرد، معلم و والدین است. از این مثلث می توان به عنوان مثلث اتحاد در فرایند یادگیری بهره برد. تکلیف می تواند عامل به قدرت رساندن شاگردان ، معلمان ، نویسندگان، طراحان و برنامه ریزان درسی در تهیه ی نقشه و روش چگونگی تحقق هدف های دوره های تحصیلی گوناگون باشد. همچنین ، تکلیف  می تواند در تربیت یک شهروند متعهد ، مسئول و سازنده  و مددکار باشد.

  باتشکر

 موسس و مدیر دبستان غیر دولتی عرفان - تیلکی

شماره تماس

شماره تماس دبستان غیر دولتی عرفان ساری    09111557833- 33397085       

   آدرس دبستان: ساری خیابان امیرمازندرانی وصال 15 جنب دانشگاه آزادسما ساری. دبستان غیردولتی عرفان . مدیر دبستان آقای عیسی تیلکی     

دبستان عرفان در وسط نقشه قرار دارد:


برای دیدن نقشه بزرگتر اینجا را کلیک کنید.کارنامه

فعایت مدرسه

برای گرفتن کارنامه نوبت اول هر کلاسی در روز تعیین شده حضوری به مدرسه مراجعه کنید.

روز شنبه(99/11/6) کلاس های اول و دوم

روز چهارشنبه(99/11/8) کلاس های سوم و چهارم

روز شنبه(99/11/11) کلاس های پنجم و ششم

 


اخبار مدرسه

غیر حضوری بودن آموزش و ادامه روند مدرسه با 1/3 کارکنان
 


برای دیدن کارنامه ارزشیابی ماهانه وارد سایت www.sarati.ir شوید


اخبار مدرسه

آموزش به صورت مجازی  با برنامه های شاد ، واتساپ ، اسکای روم در زمان مشخص شده توسط مدرسه می باشد.


حضور دانش آموزان

آموزش در دوران کرونایی با حضور 20% دانش آموزان انجام میشود.


کارکنان مدرسه

حضور همه عوامل اجرائی و کادر آموزشی در وضعیت قرمز در مدرسه الزامیست


پیش ثبت نام کلاس اول دبستان عرفان از اسفند ماه